Достапни линкови

САД загрижени поради вооружувањето на Венецуела


Соединетите Американски Држави се загрижени дека Венецуела можеби го поттикнува тргувањето со оружје во Латинска Америка. Портпарол на Стејт департментот Иан Кели ја даде изјавата по наводно потпишување на купопродажен договор за оружје помеѓу Каракас и Москва, истакнувајќи дека желбата на венецуелските власти да го зголемат своето вооружување е сериозен проблем за стабилноста во западната хемисфера.
XS
SM
MD
LG