Достапни линкови

Загинаа четворица американски војници во Ирак


Четворица американски војници загинаа денеска во Ирак, соопштува американската армија. Тројца војници загинале кога покрај нивната патрола експлодирала импровизирана бомба, во северен Ирак. Во друг бобмашки напад во Багдад, загина еден американски војник.
XS
SM
MD
LG