Достапни линкови

Челичарскиот гигант Евраз со загуба од 1 милијарда долари


Рускиот челичарски гигант Евраз објави загуба од 1 милијарда долари, во првата половина на годинава. Директорот на Евраз, Александар Фролов изјави дека компанијата очекува да ги подобри резултатите во втората половина од годинава.
Русија е четврти најголем производител на челик во светот.
XS
SM
MD
LG