Достапни линкови

Солана од недела на Блискиот Исток


Еврокомесарот за надворешна политика и безбедност Хавиер Солана в недела заминува на четиридневна турнеја по Блискиот Исток за да ги интензивира израелско, палестинските мировни разговори, соопштено е денеска во Брисел. Тој најнапред ќа ја посети Сирија, а по разговорите со израелските и палестинските претставници, ќе престојува и во Либан и Египет.
XS
SM
MD
LG