Достапни линкови

Тројца странски војници убиени во Авганистан


Еден американски и двајца естонски војници се убиени во оделни инциденти во јужен Авганистан. Американскиот војник е 37 жртва овој месец и бил убиен во напад на милитанти. Естонските војници загинале про патрола во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG