Достапни линкови

Напад со безпилотно летало во Пакистан?


Најмалку 11 лица беа убиени во напад кој веројатно го изведоа американските сили во северозападен Пакистан во близина на авганистанската граница. Според новинските агенции, нападот бил извршен со беспилотно летало, а цел биле талибански милитанти во селото Данде Дарпа Кеи. Во сличен напад неодамна беше убиен талибанскиот лидер во Пакистан, Бејтула Мехсуд.
XS
SM
MD
LG