Достапни линкови

Тешки борби во северозападен Пакистан


Според пакистански безбедносни извори, во тешките борби меѓу провладините сили и талибанците во северозападен Пакистан загинале 70 тина милитанти. Ова од независни извори не може да биде потврдено Според владата, во овој регион пред една недела бил убиен талибанскиот лидер Бејтула Мехсуд додека талибанците тврдат дека тој е жив.
XS
SM
MD
LG