Достапни линкови

Интерпол ќе ги бара бомбашите од Мумбаи


Пакистан побара од Интерпол да распише потерница за тринаесеттемина осомничени за минатогодишните напади во индискиот град Мумбаи.
Во нападите во Мумбаи од ноември 2008 година загинаа 166 луѓе. За нападот е обвинета групата Лашкар е Таиба, која има седиште во Пакистан. Индија се жали дека Пакистан не прави доволно, за да ги уапси одговорните за нападот.
XS
SM
MD
LG