Достапни линкови

Партијата на Томислав Николиќ побара предвремени избори во Србија


Српската напредна партија на Томислав Николиќ оцени дека власта е неусогласена околу државните приоритети и поради тоа треба, што поскоро да се распишат вонредни парламентарни избори. Вчера, и претседателот на Демократската партија на Србија Воислав Коштуница ја повика српската влада да распише вонредни парламентарни избори и да не ја држи целата земја како заложник на односите во владејачката коалиција.

XS
SM
MD
LG