Достапни линкови

Оружени инциденти меѓу Грузија и Јужна Осетија


Властите во Грузија и во Јужна Осетија меѓусебно се обвинуваат за најновото истрелување гранати врз две села. Во нападите немало жртви. Овој регионо останува тензичен по војната во минатиот август во која руските трупи ги истераа грузиските сили од Јужна Осетија.


XS
SM
MD
LG