Достапни линкови

Истекува времето за дијалог со Иран, изјави адмирал МуленНачалникот на генералштабот на Американската Армија, адмирал Мајк Мулен изјави дека истекува времето за дијалог со Иран во врска со неговата нуклеарна програма. Тој оцени дека мора да се постигне договор пред Иран да развие нуклеарно оружје, или Техеран ќе се соочи со воен удар од Израел или од Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG