Достапни линкови

Реакција на авганистанскиот Претседател за убиството во Кандахар


Авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи Обвини авганистански војници кои работат за американските Коалициски сили за убиството на деветмина полицајци во градот Кандахар во јужниот дел на земјата. Според официјални извори, во престрелката која настанала во канцеларија на јавниот обвинител загинале деветмина полицајци, меѓу кои и началникот на локалната полиција. Вооружени лица упаднале во просториите и ослободиле за сега неименуван затвореник.
XS
SM
MD
LG