Достапни линкови

Палестинскиот претседател ке ги ослободи затворениците на Хамас


Палестинскиот Претседател Махмуд Абаз дал наредба за ослободување на сите затвореници на Хамас на Западниот Брег, вклучително и оние обвинети за безбедносни прашања. Меѓу Хамас и Фатах се одвиваат разговори за помирување. Сепак Абаз рекол дека оние кои преставуваат закана за безбедноста не смеат да бидат ослободени.
XS
SM
MD
LG