Достапни линкови

Расте бројот на жртвите во нападот во Хотелот во Пешевар


Најмалку 16 лица загинале, а 60 се повредени во напад на милитанти во еден луксузен хотел во Пешавар, во северозападен Пакистан, соопшти полицијата. Еден од убиените бил србин, кој работел за Обединетите Нации, а УНИЦЕФ соопшти дека меѓу загинатите е и нивен работник од Филипините.
XS
SM
MD
LG