Достапни линкови

Пронајдени остатоци од авион близу Бразил


Бразилската авиација пронајде остатоци од авион во близина на островот Фернандо де Норонха. За сега нема сигурни информации дека остатоците се од авионот на Ер Франс кој исчезна близу оваа локација. Потрагата по авионот во кој имаше 228 патници и членови на екипажот продолжува.
XS
SM
MD
LG