Достапни линкови

Нов руски воен сателит во Вселената


Русија денеска успешно лансира воен сателит од космодромот Плесецк, соопшти руската всленска агенција. Тоа е трет воен сателит што Русија го лансира во оваа година.

XS
SM
MD
LG