Достапни линкови

Медведев- руската економија се подобрува


Рускиот претседател Димитри Медведев изјави дека гледа подобрување во Руската економија. Медведев додаде дека преземените активности за заздравување на економијата мора да продолжат. Меѓутоа, руските медиуми забележуваат дека претседателот не понудил конкретни примери на економски прогрес.
XS
SM
MD
LG