Достапни линкови

Меѓуетнички насилства во Пакистан


Дваесет луѓе загинале во меѓуетнички насилства во пакистанскиот Град Карачи. Насилствата започнале откако непознат маж отворил оган со пиштол.
XS
SM
MD
LG