Достапни линкови

Во Истанбул екслодирале две бомби, но нема повредени


Во центарот на Истанбул денеска експлодирале две бомби, но нема загинати, а е причинета само материјална штета, јавија турските медиуми. Едната бомба експлодирала на паркинг во близина на воена база во Истанбул, а втората експлозија се случила пред студентски дом во источниот дел од градот.
XS
SM
MD
LG