Достапни линкови

Нови тензии меѓу Русија и Грузија


Руското министерство за надворешни работи ја обвини Грузија за провокации и ги предупреди русите кои патуваат во таа земја дека можат да бидат изложени на малтретирања од страна на тајните служби на Грузија. Оваа реакција доаѓа откако вчера во Грузија беше уапсен Александар Кузњецов, член на руската про-владина група Наши, под сомневање дека подготвувал нереди во близина на Јужна Осетија
XS
SM
MD
LG