Достапни линкови

Воена делегација од Вермонт, САД, денеска во Битола


Министерот за одбрана Зоран Коњановски денеска во Битола ќе биде домаќин на високата американска делегација предводена од генерал-мајор Мајк Дуби, командантот на Националната гарда на државата Вермонт, која од 1995-та година е збратимена со Македонија во делот на меѓуармиската соработка. Делегацијата од Вермонт е составена од голем број претставници од воениот и цивилниот сегмент на оваа сојузна американска држава .
XS
SM
MD
LG