Достапни линкови

Убиен шефот на Генералштабот на Гвинеа Бисао


Шефот на генералштабот на Гвинеа Бисао генерал Батиста Тагме На Ваи бил убиен во вчерашниот напад во главниот град Бисао, јавуваат агенциите, наведувајќи дека во експлозијата што се случила во зградата на генералштабот имало и петмина повредени. Оваа западноафриканска држава често е потресувана со воени удари и политички немири откако стана независна од Португалија пред дваесет и пет години.
XS
SM
MD
LG