Достапни линкови

Утре нова лидерска средба


Лидерите на четирите најголеми политички партии ВМРО ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ, и ДПА утре повторно ќе разговараат за прашањата кои овоможуваат локалните и преседателски избори на 22 март да поминат во демократска атмосфера. Средбата е иницирана од премиерот и претседател на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски. Минатиот викенд лидерите постигнаа договор за неколку прашања, а средбата беше оценета како конструктивна.
XS
SM
MD
LG