Достапни линкови

Лос Анѓелес: Филмот ,,Милионерот скитник“ со најмногу освоени оскари


Филмот ,,Милионерот скитник“ во режија на Бритон Дени Бојл, освои осум оскари на синоќешното доделување во Лос Анѓелес. Оскарот за најдобар актер го доби Шон Пен за улогата во филмот Милк, а Кејт Винслет за најдобра актерка во филмот Читачот. Јапонскиот филм „Заминувања“ го доби оскарот за најдобар странски филм.
XS
SM
MD
LG