Достапни линкови

Њу Делхи: Ричард Холбрук денеска на средба со индиските власти


Американскиот пратеник Ричард Хобрук денеска се состанува со индиски преставници во Њу Делхи на разговори посветени на Авганистан и тензиите меѓу Индија и Пакистан. Холбрук претходно ги посети Исламабад и Кабул.
XS
SM
MD
LG