Достапни линкови

Вашингтон: Средба на американските претседатели


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Вашингтон ќе им биде домаќин на тројца поранешни претседатели Џими Картер, Џорџ Буш и Бил Клинтон и на Барак Обама кој за помалку од две недели ќе стане четириесет и четвртти претседател на Соединетите држави. Првата ваква средба на американските претседатели се одржа пред осумаесет години.
XS
SM
MD
LG