Достапни линкови

Москва: Правила за извоз и увоз на гас


Министри од земјите извознички на гас на денешниот состанок во Москва треба да ги финализираат правилата на предложениот Форум на земјите извознички на гас. Овој Форум е замислен да функционира како постојната Организација на земјите извознички на нафта, ОПЕК каде што се договораат квотите на производство на нафтата.
XS
SM
MD
LG