Достапни линкови

Истанбул: Уапсени 30 припадници на Ал Каеда


Турската полиција уапси 30 тина лица осомничени дека се припадници на Ал Каеда. Како што јави Анатолија, анти терористичките единици 15 лица уапсиле во Истамбул и 15 во други региони. Келиите на турската Ал Каеда се одговорни за нападите во Истамбул во 2003 и врз Британскиот Конзулат и Британската Банка кога загинаа 64, а беа повредени стотици лица.
XS
SM
MD
LG