Достапни линкови

Лондон: Македонска парламентарна делегација во Единбург


Претседателот на македонското Собрание Трајко Велјановски, кој се наоѓа во четиридневна посета на Велика Британија, ќе престојува во Единбург, каде ќе има средби и разговори со претставници на локалниот Парламент на Шкотска. во Лондон уште еднаш е изразена силна поддршка на евроатланските аспирации на Македонија, во настојуањето да се надминат пречките што се испречија на тој пат.
XS
SM
MD
LG