Достапни линкови

Прага: За време на претседавањето со ЕУ Чешка ќе ги забрзува преговорите за членство на Хрватска


Чешка ќе се обиде да ги забрза преговорите за членство на Хрватска во ЕУ, откако ќе го преземе претседатеслтвото од Франција, изјави шефот на дипломатијата, карел Шванценберг. Тој наведе дека приоритет на чешкото претседавање со ЕУ ќе биде да се забрза интеграцијата на Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG