Достапни линкови

Багдад: Најмалку 4 лица убиени во експлозија


Ирачката полиција соопшти дека најмалку 4 лица се убиени а 7 се ранети во експлозии на две поставени бомби во близина на контролен пункт во централен Багдад. Контролниот пункт е на сунитска група која се здружи со американските сили во борбата против Ал Каеда во Ирак.
XS
SM
MD
LG