Достапни линкови

Скопје: Министерот за надворешни работи на Хрватска во посета на Македонија


Министерот за надворешни работи и европска интеграција на Хрватска Гордан Јандроковиќ ќе допатува во официјална посета на земјава. Тој ќе оствари средби со претседателот Бранко Црвенковски, премиерот Никола Груевски и министерот за надворешни работи на земјава Антонио Милошоски. Односите меѓу двете земји и евроатланските перспективи на двете земји ќе бидат некои од темите за кои ќе се разговара.
XS
SM
MD
LG