Достапни линкови

Загреб: 21 професор приведени во акцијата ,,Индекс" против корупцијата


Хрватската полиција во рамки на масовната операција „Индекс“ приведе 95 лица, осомничени за вмешаност во корупција. Сите приведени се осомничени за учество во организиран синџир за полагање испити преку плаќање. Меѓу осомничените се 21 професор.
XS
SM
MD
LG