Достапни линкови

Кабул: Во последниве четири дена коалициските сили убиле над 220 милитанти


Коалиционите сили во Авганистан денеска соопштија дека убиле над 220 милитанти во последниве 4 дена во борби во Јужен Авганистан. Борбите избувнале во провинцијата Хелманд по напад од страна на милитантите. Нема жртви меѓуи коалиционите сили.
XS
SM
MD
LG