Достапни линкови

Измир: Осуммина полицајци повредени при експлозија на автомобил бомба


8-мина полицајци, 3-ца војници и неколкумина цивили биле повредени при експозија на автомобил бомба во турскиот град Измир. Локалните власти соопштија дека бомбата била активирана кога таму проаѓал минибус кој превезувал полицајци, а за инцидентот ги обвинија курдските бунтовници.
XS
SM
MD
LG