Достапни линкови

Алжир: Најмалку 11 загинати во бомбашки напад


Најмалку 11 лица загинале, а над 30 тина се ранети во два бомбашки напада во Алжир, јави државната агенција. Нападите се случија пред хотел и воени бараки во Боуира на 120 километри југоисточно од главниот град Алжир и доаѓаат ден по нападот во Исерс каде загинаа 43 а беа ранети 45 лица.
XS
SM
MD
LG