Достапни линкови

Анкара: Турски воени авиони бомбардираа засолниште на курдските бунтовници


Турски воени авиони во текот на ноќта бомбардирале цели на курдските бунтовници во северен Ирак. Во соопштението од турската армија се наведува дека цел на воздушната операција билo засолништe на бунтовниците од Курдската работничка партија во регионот Авасин-Басијан. Операцијата, како што е соопштено, била успешно спроведена.
XS
SM
MD
LG