Достапни линкови

Индија: Најмалку 11 загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку 11 лица, од кои 9 деца загинаа во сообраќајна несреќа во јужна Индија, кога автобус се урнал во река. Полизијата и спасувачките екипи трагаат по 7 деца кои се водат како исчезнати.
XS
SM
MD
LG