Достапни линкови

Пекинг: Американскиот пливач Мајкл Фелпс прв спортист што освоил десет златни медали на ОИ


Американскиот пливач Мајкл Фелпс денеска го освои и четвртиот златен медал на Олимписките игри во Пекинг. Тој убедливо победи во трката на 200 метри пеперутка, постигнувајќи нов светски рекорд. Со тоа Фелпс стана прв спортист досега кој на олимписките игри освоил десет златни медали.
XS
SM
MD
LG