Достапни линкови

Ахмедабад: Полицијата во Индија уапси неколку лица за бомбашките напади на западот од земјата


Полицијата во Индија, уапсила неколку лица по серијата бомбашки напади што се случија вчера во индискиот град Ахмедабад на западот од земјата, при што загинаа најмалку 39 лица, а повеќе од 100 беа повредени. Како што е соопштено, 16 одделни експлозии одекнале во околината на градот. За бомбашкиот напад што се случи ден претходно во јужниот град Бангалоре, одговорноста ја презеде групата која себе си нарекува ,,Индиски Муџахедини“.
XS
SM
MD
LG