Достапни линкови

Дубаи: Поскапувањето на нафтата ќе продолжи, изјави претседателот на ОПЕК


Претседателот на ОПЕК Хакиб Хелил предупреди дека растот на цената на нафтата ќе продолжи, поради падот на вредноста на американскиот долар. Во наредните недели цената на нафтата повторно ќе расте, бидејќи падот на доларот за еден процент, значи поскапување на нафтата од четири долари, изјави Хелил. Тој исто така посочи дека моменталната количина на нафта на пазарот е доволна.
XS
SM
MD
LG