Достапни линкови

Вашингтон: Русија се фокусира на зацврстување на нуклеарните способности


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјави дека Русија се фокусира на зацврстување на нејзините нуклеарни способности, отколку на развивање на регуларните армиски сили. Затоа, според него, и Соединетите Држави треба да продолжат да произведуваат нуклерано оружје со цел да ги одвраќаат потенцијалните непријатели.
XS
SM
MD
LG