Достапни линкови

Кабул: НАТО ги засилува трупите на авганистанската граница


НАТО соопшти дека ги засилува трупите на авганистанската граница, поради страхувањата дека примирјето меѓу Пакистан и про-талибанските милитанти би можело да предизвика интензивирање на нападите на бунтовниците во Авганистан. НАТО додава дека веќе има поголем број инциденти во источен Авганистан, во близина на границата со Пакистан.
XS
SM
MD
LG