Достапни линкови

Молдавија: Осум лица загинале во уривање на карго авион


Судански карго авион се урнал во близина на главниот град на Молдавија, Кишињев, при што загинале сите 8 луѓе што биле во него. Авионот од типот Антонов 32, летал од Кишињев до Картум, а се урнал веднаш по полетувањето.
XS
SM
MD
LG