Достапни линкови

Вашингтон: Телефонски разговор Буш-Џинтао


Американскиот претседател Џорџ Буш телефонски разговарал со кинескиот претседател Ху Џинтао и изразил загриженост поради настаните во Тибет. Белата Куќа соопшти дека Буш го повикал Џинтао да отпочне дијалог со претставниците на Дајал Лама.
XS
SM
MD
LG