Достапни линкови

Брисел: Состанок на работната група на ЕП за Блискиот Исток


Во Брисел денеска состанок на работната група за Блискиот исток при Европскиот парламент. На него ке учествуваат поранешниот британски премиер и специјален пратеник за блискоисточниот регион Тони Блер, министерот за надворешни работи на франција Бернар Кушнер.
XS
SM
MD
LG