Достапни линкови

Ерусалим: Германскиот канцелар Меркел положи цвеќе пред споменикот на Холокаустот


Германскиот канцелар Ангела Меркел положи цвеке пред споменикот на Холокаустот во Ерусалим за време на триденвната посета по повод 60 години од создавањето на еврејската држава. Таа ја предводеше и седницата на израелско – германски министри а ќе има обраќање и пред Израелскиот Парламент. Меркел изјави дека Германија има специјална одговорност за Израел и вети соработка за постигнување мир на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG