Достапни линкови

Тбилиси: Еден азербејџански и еден ерменски војник загинале кај Нагорно Карабах?


Министреството за одбрана на Азербејџан соопшти дека двајца војници, еден азербејџански и еден ерменски, биле убиени вчера во борбите во Нагорно Карабах. Претставник на ерменските сили демантира дека воопшто имало борби на линијата која ги раздвојува војниците на Азербејџан од оние на Ерманија во Карабах, ерменска енклава која во минатата деценија се одвои од Азербејџан.
XS
SM
MD
LG