Достапни линкови

Вашингтон: Клинтон и Обама во борба за поддршка од гласачите на Вајоминг


Сенаторите Хилари Клинтон и Барак Обама денеска ја продолжуваат трката за претседателска номинација на Демократската партија во американската држава Вајоминг. И двајцата кандидати се надеваат на победа, а резултатите се очекуваат доцна вечер.
XS
SM
MD
LG