Достапни линкови

Бејрут: Денеска погреб на еден од главните лидери на Хезболах


Во Бејрут денеска се погребува еден од главните лидери на Хезболах, Имад Мугнија, кој беше убиен во екслозија на автомобил бомба во Дамаск. Хезболах го обини Израел за убиството, кој ги отфрли таквите тврдења. Американскиот Стејт Департмент оцени дека Мугнија беше масовен убиец и оти светот е подобар без него.
XS
SM
MD
LG